Kistapír az Állatketben

Az Impresszióban Bálint Edina vendége Hanga Zoltán a Fővárosi Állat -és Növénykert szóvivője, fókuszban egy kicsi tapír.

Suki és Géza nászából június 28-án egy aranyos kölyök született, aki megcsodálhatunk az Állatkertben.

Bár a dél-amerikai, más néven síkföldi tapíroknál (Tapirus terrestris) a felnőttek szinte teljesen egyszínűek, a kicsik csíkosan születnek, és életük első néhány hónapjában csíkosak is maradnak. A csíkok idővel elhalványodnak, de némelyiküknél – általában a lábon – foltokban az állatok felnőtt korára is megmarad. Az újszülött kizárólag anyatejen él, a szilárd táplálékkal egyhónapos kora után kezd ismerkedni és 6-8 hónapos korára szokik át teljesen a felnőtteknek való étkezésre.

A tapírok állatkerti szaporítása természetvédelmi szempontból is fontos, mivel ez a faj természetes élőhelyén ritkulóban van, természetvédelmi helyzetét a Nemzetközi Természetvédelmi Unió (IUCN) sebezhetőnek minősítette. Az idén 155 éves Fővárosi Állat- és Növénykertben már több, mint 120 éve tartanak tapírokat, az első budapesti – és egyben magyarországi – kis tapír 1987-ben jött a világra. A kistapír fiú, ennek alapján választottak ki három előzsűrizett nevet, amelyekre szavazni lehetett az elmúlt napokban, ahogy Hada, a 2020-ban született tapír kislány, a mostani kicsi nővére esetében is lehetett. 

A mai Impresszióban kiderül tehát, mi lett a tapírfiú neve és milyen újdonságokkal szolgál még az Állatkert.

forrás: https://index.hu/belfold/2021/07/10/fovarosi-allat–es-novenykert-tapirkolyok-nevvalasztas/

Back To Top