Alaplé – régi hagyomány visszatérése a konyhába

Ízlés szerint – Művészi produkciók a konyhából, azaz terítéken a gasztronómia rovat. Szerémi Nóra vendége Király Éva dietetikus, az Alaplé bár ötletgazdája, tulajdonosa.

Az alaplé nem húsleves, az állat kevésbé elegáns részeiből készül – szárny, farhát, lábak a szárnyasok esetében. Régen az emberek a fejétől a farkáig fogyasztották az állatot, ma inkább csak a színhúst keressük, pedig a kollagén jót tesz az ízületeknek, a kötőszövetnek, az izmoknak, az inaknak, gyulladáscsökkentő, és a felszívódást is segíti. Élettanilag az lenne az ideális, ha az összes fehérjefogyasztásunk 30%-a kollagén lenne”  vallja Király Éva.

Alaplevet naponta használnak séfek a jobb éttermek konyháin, Éva pedig az Alaplé bolttal ezt a régi hagyományt szeretné visszahozni a konyhába. Az Alaplé Bár kétfunkciós – egyszerre elviteles alaplélelőhely és levesező. A 15 órán át gyöngyöztetett alaplevet egy melegítőtartályban 75 fokon tartják, míg az ízesített változatok saját készítésű fűszerpasztái a hűtőben várnak. A kiválasztott levesünket a paszta és a forró alaplé mixéből előttünk készítik el. 

A ma reggeli beszélgetésben szó lesz az alaplé fontosságáról, élettani hatásáról és gasztronómiai jelentőségéről és felhasználásáról. 

forrás: https://welovebudapest.com/cikk/2021/2/4/evek-ota-vartunk-ra-es-vegre-megnyitott-alaple-bar-a-feny-utcai-piac-mellett

Back To Top