
Várallyay Petra koncert – Krisztina Klasszik
A Krisztina Klasszik sorozat következő koncertjén, október 17-én a MáraiKultban a Junior Prima, Junior Artisjus és Creative Art-díjas Várallyay Petra lép fel. Petra zenéjét a modális jazz harmóniavilága, a balkáni zene aszimmetrikus lüktetése és távol-keleti hangrendszerek egyaránt inspirálják. Karakteres hegedűjátékában a kortárs zenei hangszíngazdagság éppúgy jelen van, mint a népzene beszédszerűsége, a jazz kötetlensége vagy a rockzene nyerssége. Műsorán ezúttal barokk zenék, valamint szólóhegedűre írt saját kompozíciói szerepelnek. A koncerten közreműködik Csárics Elvira (hegedű), Szűcs Boglárka (brácsa), és Kertész Endre (cselló). Vendégem Várallyay Petra Junior Prima, Junior Artisjus és Creative Art-díjas hegedűművész, zeneszerző, jazz-zongorista.
Szemrevaló filmfesztivál – fókuszban irodalmi adaptációk és női rendezők
Ma kezdődik és 10 napig tart majd a 13. Szemrevaló filmfesztivál a budapesti Művész moziban. A Svájci Nagykövetség, az Osztrák Kulturális Fórum és a Goethe Intézet közös filmhete a német nyelvterület legfrissebb filmjeiből ad ízelítőt, ezúttal is eredeti nyelven, magyar felirattal. A fesztiválon bemutatott alkotások közül több is irodalmi vonatkozású, illetve női rendező alkotása. A Vetítő rovat vendége Löwensohn Enikő, a filmfesztivál programszervezője.
A Zsidó Kutya monodráma
A Zsidó Kutya Asher Kravitz izraeli szerző világhírű bestsellerének lenyűgöző színpadi adaptációja. A darab egy kutya szemszögéből mutatja be a holokauszt tragédiáját, miközben alapvető emberi értékekről, humanizmusról, barátságról, lojalitásról és összetartozásról beszél. A történet a nácik hatalomra jutásától a koncentrációs táboron keresztül egészen Izrael Államának megalakulásáig tart. A Zsidó Kutya című darabot nagy sikerrel adták elő szerte a nagyvilágban, magyar nyelven most először kerül bemutatásra a Spinozában október 19-én. A vendége Adam Meir színész.