Szeptember 6-án a Zeneakadémián a Honvéd Férfikar, valamint rangos komolyzenei és jazz előadók tolmácsolásában, egy koncerten szólalt meg Bach MAGNIFICAT-ja, és annak férfikarra átdolgozott jazz változata, a JAZZNIFICAT, méghozzá ugyanazzal az előadói gárdával.
Nagy László Adriánnal arról is beszélgettünk a Papagenoban, mi az, ami leginkább lenyűgözi Bach munkásságában és kifejezetten a Magnificatban, mi az, amit ő szeretett volna megfogalmazni a Jazznificaton keresztül?
Minden idők egyik legnépszerűbb zeneműve a Johann Sebastian Bach által komponált Magnificat. Mint ima, a Magnificat már az őskeresztényeknél az egyház hálaadó éneke volt, s azóta is imádkozzák az esti zsolozsmában, vesperásban. A Magnificat Bach első Lipcsében írott műve, a bensőségesség, az intimitás, a lélek határtalan örömének kifejezése okán is különleges. A Jazznificat Bach művének Nagy László Adrián – a Férfikar zongorista-orgonista-korrepetitora – által készített átirata, amiben a Bach-i témák új öltözetet kapnak, blues-os, funky-s, gospeles és rockos stílusjegyekkel fűszerezve. A Honvéd Férfikar mellett kitűnő jazz-muzsikusok és népszerű szólisták szólaltatják meg a zenetörténet legnagyobb zenei géniuszának darabját.
Nagy László Adrián, aki éppen a napokban kapott ezüst érdemkeresztet előadóművészi és zeneszerzői munkásságáért, így vall művéről:
„Bach Magnificat-ja egy igazi ékszerdoboz. Viszonylag szerény „méretei” ellenére hihetetlen zenei, érzelmi és gondolati gazdagságot vonultat föl, s mindezt a barokk zene legpompázatosabb köntösébe öltöztetve. Ilyen tökéletességet látva az ember eljátszik a gondolattal: hogyan írta volna meg a Mester ugyanezt egy későbbi korban, egy más zenei nyelven? Hogyan írná meg manapság? Más hangszerekkel, más zenei eszközökkel, más lüktetéssel? A kérdés költői, soha nem fogjuk megtudni. Csupán a választ sejthetjük: ugyanilyen zseniális lenne. A feltételezett másként való Bach-i megfogalmazáshoz képest bárki csak szerény kísérletet tehet, tapogatózhat abba az irányba, hogy mi lett volna, ha…” Az előadásban a HONVÉD FÉRFIKAR mellett a magyar zenei élet olyan kiválóságai vesznek részt, mint a Hungarian Studio Orchestra (koncertmester: Bujtor Balázs), az Ars Oratoria Kamarakórus (karigazgató: Pad Zoltán), Ducza Nóra, Denk Viktória, Csapó József, Adamik András, Manuel B. Camino, Magyar Ferenc, Zsemlye Sándor, Berkesi Alex, Nagy Sebestyén, Csízi László. Az est karmestere Riederauer Richárd.