Keleten a helyzet még mindig változatlan kiállítás, Kerékpárvilág (1989–2025) kiállítás és Tengeren bemutató a Thália Színházban a csütörtöki Nyitányban

Hajdu Tamás: Keleten a helyzet még mindig változatlan kiállítás

Hajdu Tamás: Keleten a helyzet még mindig változatlan kiállítása a PaperLab Galériában március 29-ig várja az érdeklődőket.
A kiállítás Hajdu Tamás kelet-európai témájú fotósorozatát mutatja be, amely a posztszocialista tér mindennapi abszurditását és vizuális ellentmondásait vizsgálja. A dokumentarista szemlélet ironikus és finoman groteszk hangvétellel társul: a hétköznapi részletek társadalmi látleletté sűrűsödnek. A tárlat ingyenesen tekinthető meg a Mai Manó Ház PaperLab Galériájában. A Reggeli Expressz vendége Somosi Rita művészettörténész, a kiállítás kurátora.


Wei Xiang: Kerékpárvilág (1989–2025) kiállítás a Staféta Galériában

A klímaváltozás és a városi életformák átalakulásának idején a kerékpározás nem csupán közlekedési eszköz, hanem társadalmi és kulturális állásfoglalás is. Wei Xiang több mint három évtizedet átívelő fotográfiai projektje erre az összetett jelenségre irányítja a figyelmet: arra, hogyan válik a kerékpár egyszerre a múlt örökségévé és a jövő egyik kulcsává. A kiállítás az elmúlt harmincöt év során, több mint tíz országban készült fotográfiákat mutat be. Egy olyan korban, amikor a Föld melegszik és a városok folyamatosan terjeszkednek, ezek a képek arra hívnak, hogy újra ránézzünk erre az egyszerre ősi és jövőbe mutató tevékenységre — a kerékpározásra —, és elgondolkodjunk azon, hogyan választjuk meg a közlekedés módját, és hogyan élünk együtt a világgal.” Wei Xiang: Kerékpárvilág (1989–2025) című kiállítása április 2-ig látható a Staféta Galériában. A Reggeli Tárlat vendégei Wei Xiang fotó és festőművész és Feledy Balázs író.


Tengeren bemutató a Thália Színházban

Már javában zajlik a Tengeren című fekete komédia, azaz a Thália Színház utolsó bemutatójának próbafolyamata a 2025/26-os évadban. A produkció a színház Rejtélyek Évadának záróbemutatója lesz, és március 13-tól a bensőséges atmoszférájú Thália Télikertben várja majd a nézőket.
A történet egy dublini külvárosi lakásba vezet, ahol karácsony estéjén négy férfi gyűlik össze. Az otthon inkább emlékeztet egy kocsma hátsó szobájára, mint ünnepi menedékre: lepukkant, sivár tér, ahol – ahogy a szerző írja – „nem látszik a női kéz nyoma”. A találkozás apropója egy baráti kártyaparti, régi ismerősökkel, megszokott szófordulatokkal, félig kimondott mondatokkal. Az este azonban váratlan fordulatot vesz, amikor megérkezik egy titokzatos vendég – és a játék tétje hirtelen sokkal nagyobb lesz, mint egy egyszerű lapjárás. A Múzsa rovat vendége Domokos László színművész.

Back To Top