Jávorkai Brothers adventi koncertje, Balfácánt vacsorára bemutató és 110 éves magyar animáció a keddi Nyitányban

Ave Maria – A Jávorkai Brothers adventi koncertje


A világjáró Jávorkai Brothers (Jávorkai Sándor – hegedű és Jávorkai Ádám – cselló) december elején indul újabb turnéra, Japánba. Karácsonyi tematikájú koncertjüket közvetlenül advent első vasárnapja előtt Budapesten csak a Benczúr Házban mutatják be, a Vienna Virtuos Chamber Orchestra kíséretével. Műsoron Bach, Händel, Massenet, Vivaldi, Schubert, Csajkovszkij és Mozart virtuóz művei. A vendégek Jávorkai Sándor hegedűművész és Jávorkai Ádám csellóművész.


Fórum Színház új bemutatója – Balfácánt vacsorára


A Fórum Színház új, ünnepi bemutatóra készül. Ezúttal a párizsi elegancia és a francia humor világát hozzák el a Szentendrei Teátrummal koprodukcióban. A Francis Veber tollából született Balfácánt vacsorára című nagysikerű vígjáték december 6-án debütál Szentendrén a PMK-ban és december 7-én Budapesten, a Belvárosi Színházban. A Múzsa rovat vendégei Németh Kristóf színművész, a Fórum Színház igazgatója és Faragó András színművész.


Versenybe szállt a Macskafogó, Doktor Bubó és a Mézga család


Az idén 110 éves magyar animáció áll a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak című verseny fókuszában, amit nyolcadik alkalommal hirdetett meg a DUE Médiahálózat és a Nemzeti Filmintézet. A vetélkedő első fordulója 2025. február 9-én zárul, a döntő március 7-én lesz. Az edukatív vetélkedőt azzal a céllal indították, hogy a 14–20 év közötti fiataloknak szórakoztatva adjanak képet és tudást a magyar filmekről, sorozatokról, alkotókról. A teszt kérdései közül több is a rajzfilmekre fókuszál, legyen az a Macskafogó, a Vuk, a Mézga család vagy a Ruben Brandt, a gyűjtő. Az idei verseny nagykövete Ternovszky Béla Kossuth-díjas rajzfilmrendező. A vendég Ternovszky Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar rajzfilmrendező, érdemes művész. Nemzetközileg is ismert alkotása a Macskafogó.

Back To Top