Fénybe vetkőzve – Testábrázolás a XX. század elején – Válogatás a Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteményéből
A Fénybe vetkőzve – Testábrázolás a XX. század elején – Válogatás a Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteményéből tárlat a 20. század elejének aktfotóit mutatja be a Magyar Fotográfusok Háza – Mai Manó Házban. A fotográfia ekkor még fiatal médiumként új lehetőségeket kínált a meztelenség megörökítésére, egyszerre ígérve technikai pontosságot és esztétikai érzékenységet. A kiállítás a test, a társadalmi normák és a fotográfia viszonyát vizsgálja: a klasszikus műtermi pózoktól a kísérletező kompozíciókig, a dokumentáló felvételektől az intim, személyes pillanatokig. A fényképek tanúskodnak a médium fejlődéséről, a kor szépségeszményéről és erkölcsi határairól, miközben feltárják, hogyan válik a test tárgyból képpé, majd nézői élménnyé. A tárlat 2026. március 22-ig látogatható. A Reggeli Expressz vendége Somosi Rita művészettörténész, a kiállítás kurátora.
Benda Gábor – Szinergiák sorozata a Pesti Vigadóban
Benda Gábor – Szinergiák sorozata március 12-én folytatódik a Pesti Vigadóban. Egy este ahol zene, képzőművészet és irodalom egyszerre van jelen egy színpadon.
Benda Gábor zongoraművész és zeneszerző estje egy összművészeti produkció, amelyben próza, zene és festészet egységet alkotva válik színpadi előadássá. A műsor képi illusztrációit a kortárs magyar festészet kiemelkedő művészei készítették. A prózai szövegeket Vereszki Eszter adja elő, a zenei anyagot pedig a zenék és a szövegek szerzője, Benda Gábor szólaltatja meg zongorán. A Hangjelek rovat vendége Benda Gábor zongoraművész és zeneszerző.
Kapcsolj ki, hogy újra kapcsolódhassunk!
Kapcsolj ki, hogy újra kapcsolódhassunk! címmel tart rendezvényt a szülőknek és tinédzsereknek az Ifjúságkutató Intézet március 3-án a Scruton MCC-ben.
Szülők és tinédzserek ritkán ülnek le együtt beszélni az okostelefon hatásairól. Az Ifjúságkutató Intézet következő rendezvényén közösen értjük meg, mi történik az agyban és a mindennapokban a túlzott képernyőhasználat során. A szülői minta, az otthoni szabályok és az egészséges képernyőhasználat is szóba kerül. A cél, hogy a résztvevő családok egymást megértve, közösen gondolkodva, a megoldások irányába elindulva álljanak fel az előadásról, amelyet a Percek magunkért rovat vendége Pöltl Ákos, az Ifjúságkutató Intézet családbiztonsági szakértője tart.
