Billentyűbukfenc – a gramofonlemeztől a jazzimprovizációig – Zenés időutazás Darvas Ferenccel Rejtő Jenő korába
Rejtő Jenőnek, a magyar ponyvairodalom királyának jelentős bevételi forrását operettek és filmek írása jelentette. Dalbetétei gramofonlemezeken megörökítve és kottakiadványokként is közkincsszámba mentek, amelyek jó része a mai napig az ismert slágerek sorát gazdagítja. A KuglerArt Szalonban ezeket szólaltatja meg Darvas Ferenc zeneszerző-zongorista, sőt mi több, archív filmrészleteket is láthatunk rögtönzött zongorakísérettel. Nem csak zenei élményben lesz része annak, aki ellátogat április 6-án este a KuglerArt Szalonba, hiszen Thuróczy Gergely és Darvas Ferenc beszélget majd arról, hogy kinek mit jelent a egyedülálló Rejtő Jenő. A Reggeli Expressz vendége Darvas Ferenc, Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, zongorista.
Pikolós Gyöngyszemek – Kanyó Dávid sorozata – Kaleidoszkóp 4.0
Kanyó Dávid, Artisjus-díjjal kitüntetett fuvolaművész két évtizede pikolózik a Budafoki Dohnányi Zenekarban, ahol eljátszotta már a szimfonikus repertoár zömét. Célul tűzte ki a hangszer népszerűsítését, új művek bemutatását, értő, újdonságokra nyitott közönség nevelését. A Pikolós Gyöngyszemek – Kanyó Dávid sorozata – Kaleidoszkóp 4.0 című koncerten a BMC Könyvtárában, március 31-én, magyar és Amerikához köthető zeneszerzők művei kerülnek terítékre. A zenei eszköztár teljes palettája tetten érhető lesz, hiszen az effektek, az éneklő dallamok és a virtuóz futamok mind-mind egy közös célért szólalnak meg: bemutatni a zene erejét, sokszínűségét a pikolón keresztül. Kanyó Dávid Artisjus-díjas fuvolaművész, a kortárs fuvola- és piccoloirodalom egyik legjelentősebb hazai előadója.
A Rock & Roll Hall of Fame a Mandoki Soulmates előtt tisztelgett
A Rock zene szentélyében, a Rock and Roll Hírességek Csarnokában ünnepelték Mandoki Soulmates életművét!
Az Egyesült Államokban, a Rock & Roll Hall of Fame-ben is megünnepelték a Mandoki Soulmates több mint 30 éves fennállását. A zenekar Budapesten is nagy koncertre készül augusztusban.
A színházában bemutatták a zenekar új filmjét is, az Inside of Sound-ot. A filmben a legendás Soulmates-zenészek láthatók a stúdióban, a színpadon és a színfalak mögött. Az eseményen a Rock & Roll Hall of Fame igazgatója és a közönség is kérdéseket tehetett fel a Kossuth-díjas zenésznek. 2025. augusztus 21-én ötven éve lesz, hogy két barátjával, Csupó Gáborral és Szűz Lászlóval Szlovénia és Ausztria határán átszöktek a vasúti alagúton nyugatra a kommunizmus elől. Ennek emlékére Budapesten nagy koncertre készül a zenekar. „Semmi mást nem vártunk el az alagút másik oldalán, mint szabadságot, és hogy élhessük az álmainkat, és ne kelljen álmodnunk az életünket” – emlékezett vissza Leslie Mandoki. A Hangjelek rovat vendége Leslie Mandoki Kossuth-díjas magyar zenész és zenei producer.