Budai Szimfonikus Estek
A Duna Szimfonikus Zenekar és a II. Kerületi Önkormányzat együttműködése hosszú évekre nyúlik vissza. 10 éve ad helyet a Marczibányi Téri Művelődési Központ a Törös jótékonysági koncerteknek, és 2025-ben harmadszorra köszöntik együtt az új évet a zenekarral. Idén közös bérletsorozatot indítanak, amellyel újabb hagyományt teremtenek Budán: Budai Szimfonikus Estek címmel most először valósul meg egy régi álom. A koncertsorozat első estjére március 28-án pénteken kerül sor. Vezényel: Szennai Kálmán, a Magyar Állami Operaház első karmestere. A sorozat második estje április 26-án szombaton lesz. A sorozat záróestje május 17-én szombaton lesz. A Reggeli Expressz vendége Szklenár Ferenc, a Duna Szimfonikus Zenekar ügyvezetője.
Megkezdődtek A kölyök próbái
A Magyar Színházban elkezdődtek A kölyök című musical próbái, amelyet a több népszerű zenés művet jegyző, összeszokott szerzőhármas: Pozsgai Zsolt, Nagy Tibor és Bradányi Iván közösen jegyez. Az alkotók a magyar musicalirodalom egyik legsikeresebb művét hozták létre, amely Charlie Chaplin legendás filmjének alapötletét dolgozta színpadra és utoljára Budapesten 30 éve láthatta a közönség.
A musical Nagy Viktor rendezésében kel életre, aki 10 évvel ezelőtt már színpadra állította a darabot Zalaegerszegen, április 11-től a Magyar Színházban ismét látható lesz lenyűgöző látványvilággal, bravúros szereposztásban.
A Múzsa rovat vendégei Szatmári Attila színművész és Kiss Csaba Jászai Mari-díjas rendező és József Attila-díjas drámaíró, dramaturg.
Tengerre magyar! Magyar tengerészet 1867–1945 című kiállítás
A magyar tengerészetet a középkori kezdetektől egészen 2004-ig bemutató kiállítás nyílt az MNMKK Magyar Természettudományi Múzeum Ludovika téri épületében. A tárlat új kutatásokat, képeket, tárgyi emlékeket és családbarát tartalmakat vonultat fel. Célja, hogy első alkalommal adjon átfogó – történelmi, természettudományos és gazdaságtörténeti – betekintést a magyar tengerészet évszázadaiból. A kiállításon többek között megtekinthető az első világháború előtti magyar Adria-kutató expedíció tudományos anyagának eddig soha ki nem állított anyaga, olyan élőlények, amelyeket magyar tengerbiológusok tanulmányoztak 1913-ban és 1914-ben. A Reggeli Tárlat rovat vendége Dr. Zsigmond Gábor, a Tengerre magyar! Magyar tengerészet 1867-1945 c. kiállítás kurátora.