Színházi előadások, kiállítások, koncert, műhelymunkák, beszélgetések tabuk nélkül. A CSET Feszt jövő kedden indul, és három héten keresztül várja az érdeklődőket.
A FÜGE produkciós és ernyőszervezet 2021-ben számos partner bevonásával szervezte meg a fesztivál első kiadását Anyacsak1 címmel, ahol a színházi előadások, beszélgetések, műhelyfoglalkozások a szülővé válás és nem válás témáját járták körül.
A második kiadásban tágítják a perspektívát: a család és abban az egyén helyzete és mozgástere a társadalom kontextusában válik tágan értelmezett témává.
Foglalkoznak a gazdasági keretek, a társadalmi elvárások, tradíciók és előítéletek hatásaival, amelyek befolyásolják a családon belüli szerepeket.
Ugyanakkor vizsgálják az egyén környezet iránti felelősségét, családon belül betöltött szerepét, társadalmi szerepvállalását is.
A programban a meghívott színházi előadások mellett kiemelten fontosak a zárt műhelymunkák és a nyilvános beszélgetések, befogadók, résztvevők, alkotók közötti találkozási lehetőségek.
Földrajzilag is tágítják a nézőpontot: a fővárosi színházak mellett vidéki partnereket is bevonnak és a hazai munkák bemutatása mellett nemzetközivé szélesítik a programot.
Vendégünk: – Rozgonyi-Kulcsár Viktória, a Fesztivál ötletgazdájával, a Jurányi vezetője
- INTERMEZZO – Bálint Edinával
Adás: 2023.04.25.