Csütörtök este György-Rózsa Sándor és Lévai Enikő zenés estjére várják az érdeklődőket a Benczúr Ház Rendezvényközpontba.
A gyergyószentmiklósi születésű György-Rózsa Sándor iskoláit Erdélyben végezte, ahol a gyulafehérvári Teológiai Líceumban még kántori és hitoktatói képesítést is szerzett. Az itteni évek alatt az iskolai kórusnak is tagja volt, de már korábban is nagy szenvedélye volt az éneklés.
1999-ben Budapesten folytatta tanulmányait, a Dévai-Nagy Kamilla által alapított Krónikásének Zeneiskolában. A nagy előrelépés két évvel később következett be, amikor bekerült a Budapesti Operettszínház színitanodájába. Az iskola elvégzése után a színház tagja lett.
A jó kiállású és igen tehetséges énekes-színészre nem véletlenül osztották Rómeó vagy János vitéz szerepeit.
Ezen az esten beszélgetőtársa Lévai Enikő lesz, aki szintén az Operettszínház művésze. Mesterdiplomát szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem klasszikus operaénekes tanszakán, és már nyolc éve az Operett vezető primadonnája.
Természetesen két ilyen kvalitású énekes nem csak beszélgetni fog, hanem felcsendülnek Lehár Ferenc, Huszka Jenő és Kálmán Imre ismert dallamai is.
Vendégünk: Lévai Enikő énekesnő, színésznő
- INTERMEZZO – Bálint Edinával
Adás: 2023.04.25.