MÓRICZ ZSIGMOND NYOMDOKAIBAN A VERES 1 SZÍNHÁZBAN

 

Nap, árnyék, boszorkány címmel február 17-én láthatjuk a Gózon Gyula Kamaraszínház és a Veres1 Színház közös produkcióját. A színdarabot a veresegyházi teátrum alapítója, Venyige Sándor írta Móricz Zsigmond A nagy fejedelem és A nap árnyéka című regényei, valamint a Boszorkány című színműve nyomán.

A darabot 1998-ban a három legígéretesebb magyar kortárs dráma közé választották, ősbemutatója 1999-ben volt a Pécsi Tudományegyetem színházában a Janus Egyetemi Színház előadásában, Mikuli János rendezésében.

A színdarab egy szerelmi háromszöget története, ahol adott egy házaspár és a férfi oldaláról egy szerető, aki hol egy áhítatos boszorkány, hol pedig egy kiszolgáltatott lány, aki másra sem vágyik, mint hogy szeressék. A főbb szerepekben Kálid Artúrt, Nagyváradi Erzsébetet, Fekete Lindát, Krajnik-Balogh Gábort, Szemán Bélát, Turóczi Évát és Fellinger Domonkost láthatjuk.

Az Erdélyben, nagyjából a középkor alkonyán és az újkor hajnalán játszódó történet kapcsán arról is beszélgettünk Venyige Sándorral a Papagenoban, hogy miért annyira izgalmas és a későbbi korok szempontjából meghatározó ez az időszak; a móriczi nyelvezet milyen szépségeket rejt a szerző számára, és milyen kihívások várták a dráma megírása során?

PAPAGENO – Háver-Varga Mariannal
Adás: 2022.01.29.

Back To Top