MEGÚJULÓ ERDŐK A BELICZAY-SZIGETEN

 

Több mint 61.000 facsemetét ültetett el az érdi Beliczay-szigeten a Pilisi Parkerdő. A jelenleg közel 10 hektárt érintő beavatkozás az első lépése annak a folyamatnak, amellyel az eddig alacsony biodiverzitású – mindössze két fafajból álló – állományt változatos fafajokból álló, a klímaváltozás negatív hatásainak ellenálló erdők váltják fel. Az Impresszióban Mészáros Pétert, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivőjét kérdezi a projektről Bálint Edina.

A Beliczay-sziget tulajdonképpen nem is sziget, hiszen száraz lábbal be lehet sétálni a területre. Rengeteg kis lejáró van a Dunához, valamint egy szépen kiépített tanösvény, ami közkedvelt kirándulóhellyé teszi nem csak az itt élők körében.

A most zajló munkálatok első pillantásra riasztónak néznek ki, hiszen még nagyon nagy a tarra vágott terület, de a megújulás érdekében erre mindenképp szükség volt.

A munkák során a korábbi állomány helyébe 10 000 db fehérnyár, 34 000 db szürkenyár, 2 000 db vénic- és 3 300 db mezei szil, 12 000 db korai juhar és 10 000 db mézgás éger csemetét ültettek el a Pilisi Parkerdő szakemberei. Mindezeket kiegészíti – tekintettel az igen magas látogatottságra – a városi parkokban is jellemző fafajként – több ezer platánfa is.

INTERMEZZO – Bálint Edinával
Adás: 2022.03.28.

Back To Top