MEGJELENT A MADÁRMEGFIGYELŐK KÉZIKÖNYVE

 

A Könyvjelző rovatban hétfőn egy régi ismerőst köszöntünk, a Madármegfigyelők kézikönyve – Alapismeretek és települési barangolások című könyv íróját, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivőjét, Orbán Zoltánt.

A könyv egyik célcsoportját a madármegfigyeléssel most ismerkedők, megismerkedni szándékozók, gyerekek, felnőttek, családok jelentik, ugyanakkor azokhoz is szól, akik a települési madárvédelem gyakorlása közben nemcsak még többet szeretnének megtudni az itatókat, a mesterséges odúkat és a téli etetőket látogató madarak életmódjáról, viselkedéséről, de szeretnék, ha meg is tudnák határozni a látott madarakat.

A hiánypótló kötet célja, hogy segítséget nyújtson a távcsöves madármegfigyelés iránt érdeklődőknek. A keménytáblás borítós, A4-es méretű könyv egyebek mellett olyan alapismereteket tartalmaz, amelyek segítik a madártan iránt érdeklődőket a felszerelés kiválasztásában, a madárhatározó használatában, valamint a települések madárvilágának megismerésében.

A könyv különlegessége, hogy a bemutatott fajokhoz digitális tartalomként a szerző közel hétszáz videója, és egy Ritka madarak megfigyelése itthon és külföldön című tematikus válogatás is kapcsolódik az MME YouTube-csatornáján, amelyet eddig közel 4 millió alkalommal néztek meg több mint 150 országból.

Magyarországon is egyre népszerűbb időtöltés a madármegfigyelés, amely világviszonylatban emberek milliói számára jelent szabadidős programot. Az ablakból végzett madarászás után egyre többen szereznek be távcsövet, és viszik magukkal azt kirándulásokra, vagy szerveznek kimondottan madármegfigyelő kirándulós programokat. Ezt igazolja az MME szakmai segítségével néhány éve kidolgozott mobiltelefonos madárhatározó alkalmazás és a 2017-ben indult Kezdő madarász vagyok! című kétnapos képzés népszerűsége.

NYITÁNY – Szerémi Nórával
Adás: 2022.03.28.

Back To Top