CSALÁDI ÖSSZEDOLGOZÁS 2.0: MINISZOBROKKAL MUTATJÁK MEG A PANDÉMIA SZOCIÁLIS HATÁSAIT

 

Az Intermezzo vendége Plank Antal szobrászművész. A beszélgetés apropója, a pandémia szociális hatása, amelyet a művész miniszobrokban jelenít meg.

 

A járványidőszak alapvetően alakította át az emberek szociális életét, a társas kapcsolatok olyan aspektusait is digitalizálva, mint a törődés, a figyelem, a gondoskodás. A változások egy része tartósnak tűnik, és a gondolkodásba, a közbeszédbe is beépül. A Telekom kezdeményezésére egy social média alapú kutatásra építve olyan, a budapesti kulturális közeg jellegzetes miniszobrai közé illeszkedő műalkotások készültek, amelyek nem csak a velünk történtek feldolgozását segítik, de egyúttal elismerését is jelentik a családok erőfeszítéseinek a pandémia időszakában.

Budapest sajátosságai, a legváratlanabb helyeken felbukkanó, gyakran a jelenre reflektáló miniszobrok. Plank Antal alkotásai nem csak művészeti, hanem szociális értelemben is a frissen átélt valósághoz kapcsolódnak.

A 2012-ben szobrász szakon diplomázott művész szobraival sokfelé lehet találkozni Budapesten – talán a legnépszerűbb közülük az Újhegyi sétány apró rézcsilléje, vagy a megújult Széll Kálmán tér virágágyásainak peremén üldögélő verebek és csigák sora. A művész most az életünk egy másik, bensőségesebb színterét választotta témául, hogy kézzelfoghatóvá tegye a társas kapcsolatok átalakulását. Új, stílszerűen a 3D nyomtatás technológiájával készült szobrait egy olyan kutatás eredményei ihlették, amely arra a kérdésre kereste a választ, melyek azok a vonások a családok életében, amelyek a járványidőszakot követően is tartósan velünk maradnak.

A szobrok online tárlat keretein belül is megtekinthetők, maguk a művek ugyanakkor a főváros egy-egy sűrűn látogatott pontján is megjelennek!

INTERMEZZO – Bálint Edinával
Adás: 2022.02.24.16:00

Back To Top